Pożeganie

Irena Rutkowska

Każdemu daj śmierć jego własną, Panie.
Daj umieranie, co wynika z życia,
gdzie miał swą miłość, cel i biedowanie.

Rainer Maria Rilke, Księga godzin

Kochana Irenko,

jeżeli śmierć nas czegoś uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością. Żegnając Cię dzisiaj droga koleżanko i przyjaciółko dziękujemy Ci za wszelkie dobro, które tak chętnie rozdzielałaś wśród nas. Dziękujemy Ci za miłość i oddanie jakim obdarzałaś naszych uczniów i wychowanków w całym swoim zawodowym życiu. Dziękujemy Ci za wieloletnią obronę naszych interesów piastując funkcję Prezesa Ogniska ZNP. Dziękujemy Ci, że w trudnych chwilach dla szkoły to Ty wzięłaś ją w swoją opiekę. Dziękujemy Ci wreszcie za to, że byłaś wspaniałą koleżanką i przyjaciółką, po prostu dobrym człowiekiem. Zawsze mogliśmy liczyć na Twoją pomoc, zaangażowanie i wielkie oddanie. Dziękujemy, że po prostu byłaś i mogliśmy się cieszyć Twoją obecnością. Wiedz, że na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci.

Dzisiaj ze smutkiem się Cię Irenko żegnamy. Pozostawiasz po sobie nieodżałowaną pustkę, zdecydowanie przedwczesną pustkę. Ufając, że śmierć jest początkiem nowego istnienia, wierzymy, że w nowym świecie przywitają Cię z utęsknieniem i radością Twoi bliscy i przyjaciele.

Wieczny odpoczynek racz dać Jej Panie.

Przykro nam, ale nie istnieją podobne wpisy w tym temacie.
Kolejne wyróżnienie dla Integracyjnego Teatru Rzepka
Integracyjny Teatr Rzepka otrzymał wyróżnienie