Koordynator programu:

Zajęcia odbywają się w: czwartek od 8.15 – 9.00

Koło Bębniarskie BĘBNOLUDY

Forma:
Zespół bębniarski “Bębnoludy” istnieje od 2009 roku. W jego skład wchodzą uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 41 Specjalnej w Zabrzu. Na początku był pierwszy bęben djembe, który pan Zbyszek przywiózł do szkoły w 2008 roku. Wszyscy chcieli go zobaczyć, dotknąć, zagrać jakiś rytm, co ciekawe uczniowie nie potrzebowali żadnej zachęty, bo instynktownie wiedzieli w jaki sposób wydobyć z niego dźwięk. Zauważyliśmy, że rytm wybijany na bębnach gromadzi uczniów i tak powstało koło.

Wspólne granie umożliwia pokonywanie barier wewnętrznych takich jak nieśmiałość, brak inicjatywy a sprzyja rozwojowi kreatywności. Uczniowie uczą się nie tylko grać, ale przede wszystkim słuchać siebie nawzajem. Rytmy poznają w sposób tradycyjny, czyli podawany ustnie, bo każdemu dźwiękowi na bębnie przyporządkowana jest odpowiednia sylaba, a sekwencja sylab jest już rytmem. Udział w zajęciach daje uczniom szerokie możliwości występów i prezentacji podczas różnych wydarzeń kulturalnych. “Bębnoludy” uświetniają wiele uroczystości szkolnych i miejskich oraz zdobywają nagrody podczas konkursów.

Najważniejsze osiągnięcia to zajęcie 1 miejsca na Festiwalu Twórczości Młodzieży Szkolnej im. N. Kroczka w roku 2011 i 2015 oraz zdobycie brązowej nuty w 2017 r.

Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na facebooku: