Program własny „Wesołe nutki” jest programem zajęć muzyczno-ruchowych prowadzonych w oddziale przedszkolnym, przy szkole podstawowej specjalnej. Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, a także w miarę zaistniałej potrzeby dla dzieci starszych uczęszczających do naszej szkoły. Treści zawarte w programie są dobierane do możliwości rozwojowych przedszkolaków/uczniów. Znaczna część treści kształcenia prowadzona jest w formie ćwiczeń i zabaw w oparciu o wybrane elementy metody pedagogiki muzycznej E.J. Dalcroza, Pedagogiki Zabawy KLANZA oraz aktywne słuchanie muzyki wg Batii Strauss.

Program jest elastyczny, nauczyciel może modyfikować proponowane zabawy, tańce z dziećmi, aby dostosować je do aktualnego stanu psychofizycznego i nastroju uczestników zajęć. Program służy przygotowaniom dzieci do występów artystycznych z okazji różnych uroczystości szkolno-przedszkolnych tkj. ( Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, uroczystości patriotyczne: Święta Niepodległości, 3 Maja, repertuar na zakończenie roku szkolnego). Program jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Plan kółka muzyczno – ruchowego jest planem otwartym, może ulec zmianie w trakcie roku szkolnego z przyczyn organizacyjnych lub odbytych kursów i szkoleń.

osoba prowadząca: Anna Szafraniec