66. Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. N. Kroczka w Zabrzu

66. Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. N. Kroczka

26 kwietnia rozpoczął się  66. Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. N. Kroczka w Zabrzu. Po 2 – letniej przerwie młodzi artyści ze szkół i placówek kulturalno – oświatowych z Zabrza mogli po raz 66- sty pokazać swój warsztat sceniczno – muzyczny na deskach Teatru Nowego jak i scenie DOK Pawłów – Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu.
Jury oceniało występy grup dziecięcych i młodzieżowych w kategorii: teatr, muzyka i taniec.

I tak oto artyści z naszej placówki zostali dostrzeżeni i docenieni przez tegoroczne jury.
Teatrzyk „Misie”, którego aktorami są nasi najmłodsi wychowankowie oddziałów przedszkolnych oraz gościnnie towarzyszący im uczniowie klasy 4A zdobyli Złotą Maskę w kategorii placówek specjalnych. Jury festiwalu oraz publiczność docenili wyjątkowość spektaklu „Porwanie Maryny”- niesamowity klimat przedstawienia, scenografię, muzykę, a przede wszystkim ogromną radość i zaangażowanie młodych aktorów w występ na teatralnych deskach. Warto wspomnieć, że scenariusz powstałego spektaklu jest autorskim pomysłem pani Joanny Gajzler, a małym aktorom podczas gry na scenie, towarzyszyli również inni nauczyciele i panie z grup przedszkolnych.

Oprócz sukcesów teatralnych były i te – muzyczne. Zespół szkolny „Pan Zbyszek i przyjaciele” zostali wyróżnieni podczas prezentacji zespołów muzycznych w DOK Pawłów. Nasi młodzi muzycy zaśpiewali piosenkę „Dziś późno pójdę spać” zespołu Kwiat Jabłoni. Po występie zespołu były duże brawa, a jury doceniło radość podczas występu naszych artystów oraz niepowtarzalność wykonanego utworu.

Podczas gali podsumowującej 66 Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. N. Kroczka, która odbyła się 9 maja w Teatrze Nowym, zespół teatralny „Misie” po raz drugi zaprezentował spektakl „Porwanie |Maryny”, a łzom i wzruszeniom nie było końca.

Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom, nauczycielom i wszystkim zaangażowanym w te, jak ważne, artystyczne przedsięwzięcia i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs

Dzień Bez Komputera