Bieg Fair Play

Dzien Fair Play 19

Dnia 7 września obchodzony jest światowy Dzień Fair Play, ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). Jest to inicjatywa promująca zasady fair play w sporcie i w życiu.

Polski Komitet Olimpijski tradycyjnie włączył się w popularyzację idei fair play. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, zorganizował #BiegFairPlay PKOI.
To wyjątkowe wydarzenie, w którym wzięły udział szkoły z całej Polski – w tym roku zapisało się ich ponad 800.

Nasza placówka również wzięła czynny udział, w tym, jakże wartościowym i ważnym dla dzieci i młodzieży wydarzeniu. Bieg odbył się w ramach zajęć wychowania fizycznego, a nasi nauczyciele wuefiści odpowiednio zmotywowali uczestników do biegu na świeżym powietrzu.
Cytując panią Hannę Wawrowską – przewodniczącą Klubu Fair Play PKOl oraz członkinię Rady Międzynarodowego Komitetu Fair Play – „Wierzymy, że sport, uprawiany zgodnie z duchem fair play, kształtuje moralność i osobowość młodszych i starszych, poprawia edukację oraz wspiera promocję harmonii i pokoju”.

Przykro nam, ale nie istnieją podobne wpisy w tym temacie.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023