Dzień Świadomości Autyzmu

|

kategoria:

Z życia szkoły
Dzień Świadomości Autyzmu

Dziś, 2 kwietnia, obchodzimy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień dedykowany zwiększaniu zrozumienia i akceptacji osób z autyzmem. Ten dzień jest okazją do manifestowania otwartości, tolerancji oraz empatii wobec osób z autyzmem, promując jednocześnie ich społeczną inkluzję.

Należy podkreślić, że autyzm nie stanowi defektu, choroby czy ograniczenia; jest raczej unikalnym sposobem funkcjonowania mózgu. Autyzm przejawia się w różnych odcieniach i barwach, dotycząc bardzo szerokiej grupy osób, które mogą się od siebie znacząco różnić. Znajdziemy tu osoby prowadzące samodzielne życie, jak i te, które wymagają stałego wsparcia. Każda z nich posiada swoje indywidualne potrzeby, wyzwania oraz mocne strony. Dotyczy to dzieci, młodzieży oraz dorosłych, ponieważ z autyzmu się nie wyrasta.

Wspólnota osób z autyzmem przyjęła jako swój symbol tęczową nieskończoność, reprezentującą inkluzywność wszystkich osób znajdujących się w spektrum autyzmu. Jest to symbol nieskończonych możliwości, różnorodności i neuroróżnorodności. Barwą symbolizującą autyzm jest złoto, które jest neutralne płciowo i ma symbol chemiczny Au, nawiązujący do autyzmu. To wyjątkowe połączenie podkreśla unikalność i wartość każdej osoby z autyzmem, przypominając o nieograniczonym potencjale, jaki się w nich kryje.

autyzm

Inne wpisy z tego tematu

Obchody Dnia Świadomości Autyzmu
XXXVIII Śląski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych
Skip to content