Happening „Autyzm w chmury”

Niebieskie Zabrze
Happening 59

Dnia 9 kwietnia na Placu Wolności w Zabrzu w samo południe odbył się happening „Autyzm w chmury”. W niebieskie przestworza pofrunęły niebieskie baloniki na znak solidarności z osobami z autyzmem. Impreza zorganizowana w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Niebieskie Zabrze”, w którą włączyło się wiele instytucji, obfitowała w szereg atrakcji.

Podczas dwugodzinnej plenerowej imprezy występowały zabrzańskie dzieci i młodzież, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 41 z Zabrza oraz orkiestra dęta Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Były również pokazy dogoterapii prezentowane przez panią Joannę Piotrowską, pozowanie z maskotką Górnika Zabrze, quizy i konkursy plastyczne. Kampania ma na celu przede wszystkim szerzyć wiedzę na temat tego czym jest autyzm i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób z tym zaburzeniem. Podczas happeningu zainteresowane osoby miały możliwość uzyskania informacji o autyzmie przY specjalnie w tym celu przygotowanych punktach.

Kampanię „Niebieskie Zabrze” organizuje Urząd Miasta, Stowarzyszenie Kontakt, ZSS nr 41 i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM, INSTYTUCJOM, PLACÓWKOM ZABRZAŃSKIM, RODZICOM, UCZNIOM I NAUCZYCIELOM ORAZ PRZYBYŁYM GOŚCIOM ZA UDZIAŁW DZISIEJSZYM HAPPENINGU.

autyzmNiebieskie Zabrze

Spektakl „Wspomnienie”
Reportaż TVZ Zabrze – „Dziecko w centrum uwagi. Na niebiesko dla autyzmu”