Informacja dotycząca realizacji Programu Za życiem!

Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”

Drodzy Rodzice, Szanowni Terapeuci.

Informujemy, że zajęcia w ramach Programu Za Życiem rozpoczną się 19 lutego 2024 r. zakończenie zajęć 22 listopada 2024 r.

• 15 – 19.01.2024r. kwalifikacja dzieci
  • 12 – 19.01.2024r. składanie zapytań ofertowych przez terapeutów
  • 12 – 14.02.2024r. kontakt terapeuty z rodzicem
  • 15 – 16.02.2024r. potwierdzenie realizacji zajęć przez terapeutę do koordynatorów Programu w SPS nr 41.

Przy kwalifikacji dziecka do danego rodzaju terapii Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy kieruje się następującymi kryteriami:

1. Posiadanie dokumentacji medycznej i psychologiczno-pedagogicznej dziecka;
  2. Zgłaszanie przez rodziców/opiekunów prawnych potrzeby dodatkowego wsparcia terapeutycznego w ramach programu wynikającego z niepełnosprawności/zagrożenia niepełnosprawnością dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci od 0 do 3 roku życia;
  3. Zatrudnienie specjalistów, posiadających kwalifikacje zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami dziecka.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad kwalifikacji dziecka do Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego znajdują się w treści regulaminu.

Przypominamy jednak, że Program skierowany jest do dzieci z niepełnosprawnością lub zagrożonych niepełnosprawnością w wieku od 0 do rozpoczęcia nauki szkolnej, zamieszkujących na terenie powiatu miasta Zabrze, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci od 0 do 3. roku życia.