Kolejna edycja realizacji Rządowego Programu „Za Życiem”- 2020 r.

Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”

Trwa kolejna edycja realizacji Rządowego Programu „Za Życiem”- 2020r.

Przy kwalifikacji dziecka do danego rodzaju terapii Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy kieruje się następującymi kryteriami:

1. posiadanie dokumentacji medycznej i psychologiczno-pedagogicznej dziecka;

2. zgłaszanie przez rodziców/opiekunów prawnych potrzeby dodatkowego wsparcia terapeutycznego w ramach programu wynikającego z niepełnosprawności/zagrożenia niepełnosprawnością dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do lat trzech;

3. zatrudnienie specjalistów, posiadających kwalifikacje zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami dziecka.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad kwalifikacji dziecka do Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego znajdują się w treści regulaminu.

Za Życiem

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych – Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kropla Tęczy