„Ludzie deszczu” wystawa w Muzeum Górnictwa Węglowego

Ludzie deszczu 24

Dnia 12.06.2013r. uczniowie klas: 3a, 3b, 5a oraz przedszkolaki z Oddziału „B” wraz ze swoimi nauczycielami mieli okazję zobaczyć niezwykle interesującą wystawę „Ludzie Deszczu”.

Tym razem Pani Urszula Potyka opowiedziała o wyjątkowych pod względem warunków życia miejscach, takich jak pustynia, która kojarzy się z całkowitym brakiem wody oraz tak zwana strefa Sahelu, gdzie kapryśność pogody często decyduje o życiu i śmierci jej mieszkańców.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak żyją ludzie, którzy codziennie modlą się o deszcz, zaś wypowiadane przez nich prośby przybierają formę fetyszy i dziękczynnego tańca masek.

Pod koniec spotkania zainspirowani wystawą uczniowie namalowali własne maski w czasie zorganizowanych warsztatów plastycznych.

Wyjście zorganizowała mgr Dorota Szmatlok.

muzeumwycieczka

Zakończenie dogoterapii w roku szkolnym 2012/2013