Nabór dzieci do Programu Kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” 2022-2026

Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”

Ośrodek Koordynacyjno- Rehabilitacyjno – Opiekuńczy, działający przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 41 w Zabrzu, ul Konopnickiej 3 rozpoczął nabór dzieci do Programu „Za życiem”, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w Porozumieniu z miastem Zabrze.

Program Kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za Życiem” przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3 roku życia), zamieszkałych na terenie miasta Zabrze, u których zdiagnozowano niepełnosprawność lub zagrożenie niepełnosprawnością.

Rekrutacja do Programu „Za Życiem” prowadzona jest
od 20.06.2022 r. do 27.06.2022r.

Wskazane poniżej dokumenty należy złożyć terminowo w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Za życiem” w sekretariacie Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 41 w Zabrzu,
przy ul. Konopnickiej 3, w godzinach pracy sekretariatu od 8.00 do 15.00.

Na wymaganą dokumentację rekrutacyjną składają się:

• załącznik nr 1 – Formularz rekrutacyjny;
  • dokumenty załączone przez rodzica / opiekuna prawnego:
    (opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka lub orzeczenie
    o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenie o niepełnosprawności lub
    zaświadczenie lekarskie „Za Życiem” potwierdzające ciężkie i nieodwracalne
    upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały
    w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu);
  • Kwestionariusz wywiadu z rodzicami/opiekunami prawnymi.

Wszelkie informacje o przebiegu procesu rekrutacji mogą Państwo uzyskać pod nr tel.: 32/271-02-15

Dokumenty do pobrania na stronie: Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”

Za Życiem

Warsztaty ekologiczne