Nasze zwycięstwo w Berlinie!

Wręczono Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2017-2019

Dnia 14 lutego 2019r. w  Berlinie po raz szósty przyznano Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży w konkursie „Razem w Europie. Jeden cel” za najciekawszy polsko-niemiecki projekt młodzieżowy poświęcony różnorodności, poszanowaniu praw człowieka i tolerancji.

Oprócz dwóch nagród głównych polsko-niemieckie jury przyznało także wyróżnienia.
W kategorii wymiany szkolnej wyróżniono projekt „Nie mówię, ale się porozumiewam” Szkoły Podstawowej nr 41 Specjalnej w Zabrzu
i szkoły Pestalozzi-Schule w Essen.

Do konkursu zgłosiło się 80 projektów polsko-niemieckich, 17 z nich wzięło udział w rundzie finałowej.

Patronat honorowy nad konkursem objęły Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz niemiecka Minister ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży dr Franziska Giffey.

„Razem w Europie. Jeden cel” była szóstą edycją konkursu organizowanego przez PNWM.

AACNiebieskie ZabrzePNWM

Czwarty Niebieski Dogtrekking