Niebieskie ZABRZE

Niebieskie Zabrze
Kampania "Niebieskie Zabrze"

Obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu 2015. Nie bądź zielony w temacie Autyzmu w kwietniu bądź niebieski!

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 w Zabrzu oraz Stowarzyszenie KONTAKT  zwracają się z prośbą o wsparcie finansowe kampanii społecznej dotyczącej problematyki autyzmu, która zostanie przeprowadzona na terenie Zabrza w kwietniu 2015 r.

Projekt jest kontynuacją inicjatywy szkoły i Stowarzyszenia podjętej po raz pierwszy w 2009r.  na rzecz osób dotkniętych autyzmem, która przyjęła formę akcji informacyjnej prowadzonej w miejscach publicznych miasta Zabrze. W następnych latach idea rozwijała się w kierunku edukacji zainteresowanych środowisk (specjaliści, rodzice) podczas konferencji i szkoleń związanych z tematyką autyzmu.

Aktualnie zakładamy realizację kampanii integrującej środowiska osób, instytucji publicznych i organizacji ( min.  Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Biblioteki Miejskie, Zabrzański Kompleks Rekreacji Aquarius, Fundacja NADZIEJA DZIECI, szkoły integracyjne, Zespół Szkół Nr 18,  ośrodki zdrowia, centra handlowe) na rzecz pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom.

W ramach kampanii Niebieskie Zabrze jako organizatorzy zamierzamy:

1. Wydać materiały informacyjne przybliżające tematykę diagnozy, terapii i edukacji osób
    z autyzmem. Materiały te będą umieszczone w placówkach oświatowych, centrach handlowych, placówkach kulturalnych miasta oraz ośrodkach zdrowia.
  2. Założyć strony internetowe www.niebieskiezabrze.pl, www.autyzm.zabrze.pl, profil Facebook na których zamierzamy informować o podejmowanych przez nas działaniach
    i partnerach naszej akcji.
  3. Przeprowadzić w szkołach masowych i integracyjnych zajęcia, których celem będzie zapoznanie uczniów z tematyką autyzmu.
  4. Promować twórczość osób niepełnosprawnych z autyzmem poprzez zorganizowanie wystaw prac plastycznych.
  5. Zorganizować na terenie miasta  wystawy plakatów uczniów Zespołu Szkół Plastycznych Nr 18 w Zabrzu „Nie bądź zielony w temacie Autyzmu w kwietniu bądź niebieski !” inspirowaną wiedzą o autyzmie zdobytą podczas prelekcji przeprowadzonej przez nauczycieli ZSS 41.
  6. Zorganizować happening na Palcu Wolności „Autyzm w chmury”.
  7. Zorganizować Niebieskie punkty – miejsca w których będą udostępniane materiały przybliżające tematykę autyzmu.
  8. Zorganizować koncert charytatywny na rzecz dzieci z autyzmem we współpracy ze Szkołą Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu

Przewidywany koszt przedsięwzięcia wynosi ok 8500 zł. Na kwotę tą składa się wydruk plakatów informacyjnych oraz plakatów zaprojektowanych przez uczniów Szkoły Plastycznej w Zabrzu,  zakup antyram i sztalug oraz brystoli.

Posiadamy 10% wkładu własnego.

Każda, nawet najmniejsza kwota wsparcia jest dla nas cenna.

Darowizny prosimy przesyłać na numer konta 85 1050 1230 1000 0023 5392 2194
z dopiskiem „ Światowe Dni Autyzmu”

autyzmNiebieskie Zabrze

Zabawa karnawałowa – WOŚP 2015