Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

dzień przedszkolaka

W środę, 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym roku jest to szczególnie ważne święto z perspektywy czterdziestoletniej historii naszej placówki. Upływający czas uświadomił nam, że edukacja przedszkolna jest jednym z wielu obszarów działań naszej szkoły, który realizujemy od trzynastu lat.
We wrześniu 2010 roku na terenie naszej szkoły powstaje pierwszy oddział przedszkolny, a była to grupa „Misie”, która pod tą nazwą, ale w zmieniającym się składzie funkcjonuje do dzisiaj. Zespół liczył czworo dzieci. Jednym z nich była maleńka Oliwia, która od pierwszego dnia skradła serce całej społeczności szkolnej i tak jest do dzisiaj. Charakterystyczna i nietuzinkowa postać, która wpisała się w historię naszego przedszkola, a obecnie szkoły.

Kadrę przedszkolną stanowiły cztery Panie. Pani Joasia Gajzler zostaje wychowawcą tej czteroosobowej gromadki we współpracy z Panią Małgosią Andraszak. Obie Panie z powodzeniem współpracują ze sobą od trzynastu lat „wypuszczając” spod swych skrzydeł kolejne pokolenia absolwentów.
Pani Kasia Kaziród- Wójcik oraz Pani Agnieszka Kazimierska- Bauerek to pierwszy skład specjalistów realizujących zajęcia o charakterze rewalidacyjnym na terenie ówczesnego OP1. Obie Panie pozostają związane z przedszkolem już na długi czas. Niewielu już dziś pamięta, że Pani Kasia została wychowawcą drugiego oddziału przedszkolnego w 2011 roku.

Historia przedszkola to nie tylko jego dynamiczny rozwój, ale przede wszystkim to niesamowici wychowankowie. Nie sposób wymienić ich wszystkich. Jedni towarzyszyli nam przez chwilę, a inni pozostali z nami na dłużej „zasilając” szeregi uczniowskiej braci. Jednakże wszyscy są obecni w naszych sercach i dali się poznać jako indywidualności ujawniające swoje talenty i zamiłowania. Jedną z takich postaci jest Piotruś. Chciałoby się powiedzieć „człowiek orkiestra” znany przede wszystkim z zainteresowań muzyczno- tanecznych i teatralnych.

W tym miejscu nie sposób wspomnieć o Rodzicach naszych przedszkolaków, którzy wspólnie z nami tworzyli przedszkole i jego niepowtarzalny klimat poprzez cudowną współpracę. Zaangażowanie, kreatywność, bezinteresowna pomoc to „wizytówka” wielu Rodziców naszych przedszkolaków. Szczególnie jednak chcielibyśmy dzisiaj podziękować Panu Sylwestrowi Zemczakowi oraz Pani Annie Gołaszewskiej, którzy przez wiele lat wspierali nie tylko przedszkole, ale i szkołę w wielu przedsięwzięciach edukacyjnych, promocyjnych, artystycznych czy charytatywnych. To dzięki Państwu mogliśmy realizować mnóstwo wspaniałych projektów, a słowo „niemożliwe ” nie miało racji bytu. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie lata owocnej współpracy.

Absolwentom naszego przedszkola i wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy dużo radości i bardzo wielu sukcesów na niwie przedszkolnej, szkolnej, rodzinnej i społecznej.

przedszkole

40 lat minęło…
Informacja o realizacji Programu Za Życiem – wrzesień 2023 r.