Podsumowanie projektu Comenius

|

kategoria:

Projekt Comenius

W środę 4 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie Projektu Comenius.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: przewodniczący Rady Miasta Zabrze – pan Marian Czochara, Inspektor Wydziału Oświaty- pan Paweł Skulski, Inspektor Wydziału Oświaty – pani Beata Szuran, pracownik Biura Współpracy z Zagranicą – pan Zbigniew Rau, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki – pani Małgorzata Tyszer, Wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej – Pani Ewelina Wilburg – Marzec, Dyrektor Przedszkola Nr 19- pani Irena Więcek, Kierownik Działu Edukacji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu – pani Urszula Potyka, Prezes Stowarzyszenia KONTAKT- pani Renata Krajewska,prowadzący warsztaty muzyczne nauczyciel ze Szkoły Muzycznej – pan Łukasz Grund.

Gościliśmy także osoby zaprzyjaźnione i współpracujące z nami od lat: Prezesa Fundacji NADZIEJA DZIECI- pana Wiesława Okońskiego oraz Prezesa Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami- panią Danutę Mikusz- Oslizlo.

Spotkanie rozpoczął występ szkolnego zespołu BĘBNOLUDY nagrodzony rzęsistymi brawami. Następnie zebrani goście, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Katarzynę Kaziród- Wójcik- koordynatora Projektu. Prezentacja ukazywała całość działań podjętych w ramach trwającego 3 lata Projektu Comenius. Następnie uczeń Szkoły Muzycznej – Paweł Regiewicz zaprezentował się z występem muzycznym grając na cymbałach.

Były również podziękowania dla pani Dyrektor Małgorzaty Tyszer za wspólnie podejmowane działania muzyczne.

Na zakończenie uroczystości wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 19, Oddziału Przedszkolnego BIEDRONKI oraz uczniowie kl. I Szkoły Podstawowej Nr 41.

Miłym akcentem końcowym był słodki poczęstunek m.in. w postaci specjalnie przygotowanego na tę okazję tortu w barwach Comeniusa.

Inne wpisy z tego tematu

Grota solna
Dzień Dziecka
Menu
Skip to content