Sportowo – Integracyjna „Mini Spartakiada Mikołajkowa”

Spartakiada 13

W dniu 3 grudnia 2014 r. we współpracy z Stowarzyszeniem Kontakt po raz czwarty odbyła się Sportowo – Integracyjna „Mini Spartakiada Mikołajkowa” dla przedszkolaków w ramach zadania publicznego:
„Sport to zdrowie i radość” dofinansowaną ze środków m. Zabrze.

Celem spartakiady jest:

• realizacja praw dzieci niepełnosprawnych do równości w edukacji ,
  • integrowanie grup przedszkolnych,
  • kształtowanie zachowań prozdrowotnych,
  • propagowanie bezpiecznych zabaw ,
  • zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej,
  • ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie,
  • wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

Dyscypliny sportowe dostosowane były do możliwości dzieci niepełnosprawnych. Imprezę urozmaicały zabawy integracyjne oraz występ artystyczny zespołu bębniarskiego. Każdy z uczestników otrzymał upominek.

W imprezie udział wzięli: Przedszkole Nr 19, Przedszkole Nr 34, Przedszkole Nr 48, Przedszkole „Miriada”, Centrum Edukacji i Rehabilitacji oraz oddziały przedszkolne Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41.

Impreza miała miejsce w sali gimnastycznej ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 41 w Zabrzu ul. M. Konopnickiej 3.

spartakiadaStowarzyszenie Kontakt

Sportowy Mikołaj