Światowy Dzień Zwierząt

|

kategoria:

Z życia szkoły

Tradycją lat poprzednich 9 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Wśród zaproszonych gości byli właściciele psów pełniących role „terapeutów” w ramach prowadzonych zajęć dogoterapii, zaprzyjaźnieni ze szkołą przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział Zabrze oraz lekarz weterynarii. Zorganizowaliśmy ciekawe konkursy dla uczniów, nauczycieli i rodziców, pokaz pielęgnacji psów prowadzony przez stylistkę psich fryzur, pokaz sprawności psów, prezentacje prac plastycznych uczniów szkoły, akcję na rzecz zabrzańskiego schroniska, którą wsparła Rada Rodziców organizując słodką niespodziankę.

Zbiórka m. in. karmy trwa do końca października, jak co roku zebrane produkty przekażemy na rzecz zwierząt z zabrzańskiego schroniska Psitulmnie”.

Od 17 do 31 października w Centrum Handlowym “Platan” w Zabrzu będzie można zobaczyć niewielką wystawę dotyczącą obchodów 150 lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce oraz 15 lecia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt “Psitulmnie” w Zabrzu, serdecznie zapraszamy!

Inne wpisy z tego tematu

Dzień Edukacji Narodowej
Wycieczka do Czechowic
Menu
Skip to content