Szkolenie „Niepełnosprawność społeczna czyli zespół Aspergera i inne zaburzenia pokrewne”

Szkolenie Niepełnosprawność społeczna czyli zespół Aspergera i inne zaburzenia pokrewne 1

Zapraszamy na szkolenie „Niepełnosprawność społeczna czyli zespół Aspergera i inne zaburzenia pokrewne„.
Termin szkolenia: 23 czerwiec 2014 r. w godz. 10.00 – 18.00.

Rejestracja uczestników do 16.06.2014 r. pod numerem telefonu:
508 152 168  w dni powszednie, w godz. 9.00-14.00.

ZAGADNIENIA SZKOLENIA

1. Niegrzeczne dziecko czy zespół Aspergera” –  kryteria diagnostyczne, etiologia,  częstotliwość występowania.
  2. Teorie psychologiczne wyjaśniające funkcjonowanie osób z zespołem Aspergera.
  3. Deficyty związane z zespołem Aspergera i wynikające z nich problemy, których doświadczają dzieci w procesie edukacji.
  4. Różne oblicza zespołu Aspergera.
  5. Jak dziecko z  zaburzeniami autystycznymi postrzega świat.
  6. Charakterystyka mowy w zespole Aspergera.
  7. Terapia logopedyczna dzieci z zespołem Aspergera.
  8. Rola osób z otoczenia dziecka z zespołem Aspergera w procesie ich wszechstronnego rozwoju.
  9. Wskazówki dla rodziców.
  10. Wskazówki dla nauczycieli, jak pomóc dzieciom z zespołem Aspergera zdobywać wiedzę i umiejętności szkolne.

SZKOLENIE ADRESOWANE JEST DO:
rodziców dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym, ich opiekunów prawnych i członków rodzin, kadry oświatowej (nauczyciele, katecheci) pracowników socjalnych, specjalistów zaangażowanych
w proces rehabilitacji społecznej i zawodowej (rehabilitanci, fizjoterapeuci, logopedzi, terapeuci integracji sensorycznej). Zapraszamy przedstawicieli lokalnej służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki, studenci medycyny, ratownicy medyczni) oraz przedstawicieli administracji publicznej.

Przykro nam, ale nie istnieją podobne wpisy w tym temacie.
Słownik polsko – niemiecko – turecki