Wielkie eksperymenty małych odkrywców

Wielkie eksperymenty malych odkrywcow 008

Wszystkie dzieciaki są urodzonymi badaczami. Już od chwili narodzin nieustannie odkrywają i eksperymentują. Badają świat wszystkimi zmysłami dzięki czemu zdobywają wiedzę i nowe doświadczenia. Codziennie poznają odgłosy, smaki, faktury, emocje czy relacje społeczne.

Piątkowy dzień upływał przedszkolakom pod hasłem: „Wielkie eksperymenty małych odkrywców”. Grupa „Misiów”, „Żabek” i „Sówek” uczestniczyła w zajęciach, podczas których dzieci miały możliwość obserwować prezentowane eksperymenty, a co najważniejsze mogły je przeprowadzać przy niewielkiej pomocy nauczycieli. Dzięki nowym doświadczeniom przedszkolaki nie tylko poszerzały swoją wiedzę, ale przede wszystkim doskonale się bawiły. Podczas naukowych poszukiwań powstała „lampa lawa”, doszło do erupcji „wulkanu”, nadciągnęła „smerfna chmura” i powstała „tęcza na talerzu”. Dzieci zbadały również czy można nadmuchać balon nie wykorzystując do tego pompki czy własnych płuc. Na koniec okazało się, że jajko może skakać i odbijać się niczym piłka.

Zachęcamy wszystkich do wykonywania prostych eksperymentów w zaciszu domowym. To świetna zabawa dla małych i dużych oraz miła alternatywa na chłodne jesienne wieczory.

Przykro nam, ale nie istnieją podobne wpisy w tym temacie.
Obchody 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości
Kolejne wyjście na zakupy