Współpraca z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabrzu

|

kategoria:

Z życia szkoły
Mniej ekranu, więcej dziecka

Nasza szkoła podjęła współpracę z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabrzu w ramach Kampanii edukacyjnej “MNIEJ EKRANU WIĘCEJ DZIECKA” pod honorowym patronatem prezydenta miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik.

Kampania rozpoczęła się w grudniu 2020 roku i będzie trwała do grudnia 2021 roku.

Celem kampanii jest zachęcenie do zdrowego i pozytywnego używania ekranów, tak by uchronić dzieci przed niekorzystnym ich wpływem powodującym wiele zaburzeń, takich jak: uzależnienia, niepokoje, lęki, nadpobudliwość, trudności edukacyjne, trudności społeczne       i wiele innych.

Pierwszym naszym działaniem podjętym w ramach kampanii było przekazanie Państwu ulotek, w których zawarte zostały informacje o potrzebach dziecka w danym wieku oraz o skutkach korzystania przez dzieci z urządzeń ekranowych.

Na bieżąco będziemy informować o propozycjach aktywności związanych z kampanią.  Zachęcamy również do zapisania się na warsztaty organizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabrzu (mniejekranuwiecejdziecka@pppzabrze.pl) dzięki, którym zdobędą  Państwo wiedzę o rozwoju dziecka w kontekście wpływu urządzeń ekranowych czy poznają zasady bezpiecznego korzystania przez dzieci z tych urządzeń.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej sp41s.zabrze.pl/ i naszego funpage’u na Facebook”u , gdzie będziemy umieszczać wszystkie informacje związane z kampanią.

Inne wpisy z tego tematu

Dinozaury w naszej szkole
Informacja
Menu
Skip to content