Wycieczka do Rud Raciborskich

Stowarzyszenie Kontakt

W dniu 14. 09.2021r. (wtorek) została zorganizowana wycieczka do Rud Raciborskich dla uczniów i absolwentów SPS Nr 41 w Zabrzu w ramach projektu:
„Aktywnie, zdrowo i naukowo” organizowana we współpracy przez SPS Nr 41 oraz Stowarzyszenie KONTAKT
dzięki wsparciu finansowemu naszego partnera – FUNDACJI PZU.

W czasie wycieczki nasi uczniowie i absolwenci mieli możliwość przenieść się w czasy funkcjonowania historycznej kolei wąskotorowej czyli do XIX wieku. Doświadczyli przejazdu zarówno kolejką wąskotorową, jak i napędzaną siłą własnych rąk drezyną. Zdobyli dodatkową wiedzę dotyczącą funkcjonowania i rozwoju polskiej kolei zwiedzając muzeum kolejowe oraz zapoznali się z śląską izbą i jej zabytkowymi meblami. Odwiedzili również kuźnię gdzie odbyli tzw. „Wykutą lekcję” czyli zostali wprowadzeni w świat kutej stali.

wycieczka

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole i przedszkolu
Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym