Wycieczka po Zabrzu

Animal World 4

21 października nasi uczniowie, przedszkolaki oraz uczestnicy świetlicy terapeutycznej działającej przy Stowarzyszeniu KONTAKT uczestniczyli w ciekawej wycieczce zorganizowanej w ramach projektu „Zabrzańskie historyje kole fajerki”. Projekt powiązany jest z konkursem FIO Śląskie Lokalnie 2021-2023 pomiędzy Fundacją Instytutu Pracy i Edukacji, Stowarzyszeniem KONTAKT na rzecz osób niepełnosprawnych przy SPS nr 41 w Zabrzu, a Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego we współpracy ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 41 w Zabrzu.
Dzieci i młodzież mieli okazję poznać wiele ciekawych, nieodkrytych jeszcze miejsc w Zabrzu, ciekawych budowli i zabytków, takich jak np. stalowy dom w dzielnicy Zandka, parowóz przy DB Shenker czy też linię kolejową Bytom-Pyskowice i dworzec kolejowy w Zabrzu z 1845 roku. Starsi uczestnicy wycieczki poza atrakcjami związanymi ze zwiedzaniem zabytków mieli okazję wraz z zaprzyjaźnionymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 uczestniczyć w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w lokalu gastronomicznym przy Hostelu Guido. Poznali tam recepturę przygotowania żurku oraz klusek śląskich, które sami mieli okazję również przyrządzić i skosztować.

Ważnym punktem programu wycieczki, zwłaszcza dla młodszej części jej uczestników był pobyt w Animal World. Odbyły się tam ciekawie poprowadzone przez panie przewodniczki warsztaty z alpakami – dzieci i młodzież między innymi mieli okazję nakarmić alpakę Bolka. Następnie każdy miał okazję poznać osobiście i nakarmić mieszkańców Mini Zoo, a było ich tam naprawdę dużo: kaczki, kozy, baranki, surykatki, kolorowe ptaki, świnki wietnamskie, szopy, króliki, emu itp.

Następnie trochę zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni uczestnicy wycieczki zasiedli wspólnie przy ognisku i piekli kiełbaski. Nie zabrakło również słodkości i ciepłej herbatki. Podczas biesiadowania, ci najbardziej wytrwali uczestniczyli jeszcze w konkurencjach sportowych, bawili się na trampolinie i dmuchanym zamku.

Stowarzyszenie Kontaktwycieczka

Pasowanie przedszkolaków