XXIX Śląski Dzień Treningowy (MATP) Olimpiad Specjalnych w Zabrzu

|

kategoria:

Olimpiady specjalne
Olimpiady Specjalne

Klub Olimpiad Specjalnych Komety Zabrze, działający przy Szkole Podstawowej nr 41 Specjalnej w Zabrzu po raz szósty organizuje w naszym mieście XXIX Śląski Dzień Treningowy (MATP) Olimpiad Specjalnych dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną oraz ze sprzężoną niepełnosprawnością. MATP odbędzie się 10 kwietnia, w godz. 9.00-13.00, w hali sportowej „Pogoń” przy ul. Wolności 406.

Program Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych jest programem rehabilitacyjno – treningowym dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych.

Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej umożliwia osobom z głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej oraz ze sprzężoną niepełnosprawnością (ruchową i intelektualną) uczestnictwo w aktywności sportowej.

Wszystkie konkurencje Dnia Treningowego nawiązują do konkretnej dyscypliny sportowej i odbywają się na trzech poziomach trudności

Uczestnik Dnia Treningowego może wykonywać kolejne próby na dowolnie wybranym poziomie trudności. Dobór stopnia trudności powinien pozwolić zawodnikowi na zademonstrowanie swoich maksymalnych możliwości. Każdy zawodnik będzie brać udział w czterech z pośród dwudziestu pięciu konkurencji. Jego osiągnięcia będą zapisywane na specjalnej karcie uczestnika Dnia Treningowego.

Program zawodów: 
• godz. 9.00 – uroczyste rozpoczęcie imprezy
– oficjalna ceremonia z wniesieniem flagi Olimpiad Specjalnych, wysłuchaniem hymnu Olimpiad Specjalnych
– uroczyste przywitanie uczestników przez władze miasta, dyrektorów placówek,
• godz. 9.15 – rozpoczęcie Dnia Treningowego i jego przebieg
– słodki poczęstunek oraz gorący posiłek
– dekoracja zawodników przez przedstawicieli władz miasta, dyrektorów placówek
– wręczenie nagród
• godz. 13.00 – uroczyste zakończenie.

Inne wpisy z tego tematu

4 Niebieski Dogtrekking dla Autyzmu
Drugi dzień strajku
Menu
Skip to content