Zabrzański Budżet Obywatelski – budowa ogólnodostępnego boiska sportowego dla dzieci i młodzieży przy Szkole Podstawowej nr 15 im. ks. Jana Dzierżona

Zabrzański Budżet Obywatelski

Drodzy Rodzice

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie inicjatywy zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Podstawowej nr 15 im. ks. Jana Dzierżona w walce o boisko szkolne.
Szkoła Podstawowa Nr 15 bierze udział w bieżącej edycji zabrzańskiego budżetu obywatelskiego i stara się o nowe boisko dla uczniów. Od wielu lat współpracujemy ze szkołą pod lace realizując różnorodne inicjatywy na rzecz naszych uczniów, teraz chcemy odwdzięczyć się tym samym naszym znajomym spod lasu.

GŁOSOWAĆ MOŻE KAŻDY MIESZKANIEC ZABRZA, który ukończył 13 rż.

Proszę przeczytać jak to zrobić!

Głosowanie
Celem głosowania jest wybór projektów do realizacji spośród tych, które mieszkańcy zgłosili w formie wniosków i które zostały pozytywnie zweryfikowane podczas oceny oraz w przypadku projektów pierwotnie niedopuszczonych do głosowania, złożono odwołanie
i zostało ono pozytywnie rozpatrzone.

Uwaga!
Przetwarzanie danych osobowych bez zgody właściciela jest sprzeczne z powszechnie obowiązującym prawem.

Uwaga!
Artykuł 5a Ustawy o samorządzie gminnym stanowi, że głosowanie w budżecie obywatelskim ma cechować się przymiotnikiem bezpośrednie. Oznacza to, że wyborcy w drodze osobistego głosowania – bez żadnego pośrednictwa – dokonują wyboru. Nie jest zatem legalne zbieranie list poparcia lub list z danymi osób, aby następnie te dane wprowadzać do systemu do głosowania.

Głosować można na stronie: https://zabrze.zetwibo.pl/platform/wibo-web/vote#tab1

glosowanie

Informujemy również, że papierowe karty do głosowania będą dostępne w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Powstańców Śląskich 5-7. Pobrane tam karty prosimy wrzucać do urny oznaczonej budżet obywatelski. Prosimy – w miarę możliwości – o korzystanie przede wszystkim z kanału informatycznego.

Aby zagłosować należy podać: datę urodzenia, imię, nazwisko i adres zamieszkania w Zabrzu. W celu potwierdzenia wyboru należy dodatkowo:

• w przypadku głosowania elektronicznego podać adres poczty elektronicznej (na który wysyłamy link, poprzez kliknięcie którego nastąpi dalsza część głosowania) lub numer telefonu w polskiej sieci telefonii komórkowej (na który wyślemy kod potwierdzający podobnie jak przy zlecaniu przelewów w bankowości internetowej),
  • w przypadku głosowania poprzez papierową kartę do głosowania złożyć swój podpis.

Każdy mieszkaniec uprawniony do wzięcia udziału w głosowaniu może głosować raz, wskazując co najwyżej dwa projekty mieszkańców, przyznając każdemu z tych projektów punkt (po jednym projekcie dzielnicowym i ogólnomiejskim).

Głosowanie trwa od 7 października do 22 października 2021r.

Uprawnionym do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec miasta Zabrze.

Informacja o udziale w głosowaniu przez osoby, które nie ukończyły 13 lat.
Osoby takie mają prawo do udziału w konsultacjach społecznych. Postępowanie przy głosowaniu będzie różniło się w zależności od formy głosowania.
W przypadku głosowania elektronicznego głosujący powinien, oprócz standardowych (wyżej wymienionych) danych, podać dane opiekuna prawnego.
W przypadku głosowania w punkcie stacjonarnym przy pomocy papierowej karty opiekun prawny powinien podać swoje dane oraz podpisać się.

Przykro nam, ale nie istnieją podobne wpisy w tym temacie.
Dzień Bezpiecznego Komputera
Światowy Dzień Zwierząt