Zielona pracownia

Zielona Pracownia 03

Szkoła nasza uczestniczyła w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ZIELONA PRACOWNIA 2019, którego przedmiotem było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych oraz chemiczno-fizycznych. Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni – jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań i różnorodność pomocy dydaktycznych. Dofinansowane zostały projekty, które w znaczny sposób wpłyną na polepszenie warunków nauczania oraz wyróżnią się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania pracowni. Przygotowany przez nas projekt ekopracowni został nagrodzony i otrzymaliśmy dofinansowanie do stworzenia nowoczesnej pracowni przyrodniczo – biologicznej pt. FAJNIE NATURALNIE.

To oznacza, że wybrana sala lekcyjna przejdzie modernizację. Łącznie szkoła otrzyma 36 153,25 ( w tym 28 763,75 zł z WFOŚiGW).
Poniżej przedstawiamy wizualizację ZIELONEJ PRACOWNI wykonanej przez pana Samuela Krzyczkowskiego-ucznia klasy 3TB Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Witolda Pileckiego w Zabrzu według pomysłu pani Magdaleny Latochy i pani Aldony Żmudy.

Przy projekcie pracowni nieodzowną dla nas pomoc okazali:

• Pan Adama Kaczorowski (tat naszego ucznia Wojtka), który dokonał pomiarów pomieszczenia przeznaczonego do modernizacji oraz wykonał rzut pomieszczenia, co było podstawą wykonania wizualizacji;
  • Pani Gabriela Osipowska (mama naszej uczennicy Sandry), która wykonując zdjęcia obecnego stanu pomieszczenia, pomogła tym samym w przygotowaniu dokumentacji zdjęciowej;
  • Pani Katarzyna Raczyńska (podinspektor Wydziału Oświaty UM w Zabrzu), która dokonała weryfikacji dokumentacji przygotowanej do WFOŚ w Katowicach oraz była niezastąpionym źródłem informacji odnośnie przygotowanego projektu.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie projektu do konkursu.

Zielona Pracownia

Akademia Małego Polaka