Życzenia świąteczne od Zespółu Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej

strefa PPP 4 1

Drodzy Rodzice!

Na te Wielkanocne Święta, chociaż tak inne, życzymy spokoju i otwartego serca.
Wytrwałość i nadzieja niech Was nie opuszcza, w zdrowiu i ufności wyglądajcie jutra!

Życzymy Państwu zdrowia!

Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej SPS41
Katarzyna Pankiewicz, Teresa Paradowska-Możdżonek, Iwona Litaniuk

Drodzy Rodzice,

Wydaje się, że przez epidemię świat stanął w miejscu. Ale to tylko nasze wrażenie, bo życie toczy się dalej, a przed nami święta wielkanocne. Jak je przeżyć rodzinnie
i duchowo, mimo trudnej sytuacji i często oddalenia od bliskich i przyjaciół?

Święta Wielkanocne będą w tym roku wyjątkowe. Nie będzie rodzinnych spotkań, wyjazdów do bliskich mieszkających na drugim końcu Polski, być może nie spotkamy  się nawet z rodzicami, dziadkami mieszkającymi w tej samej dzielnicy…

Nie zaniesiemy koszyczka ze święconką do poświęcenia. Nie będzie uroczystego Triduum, a w lany poniedziałek dzieciaki nie będą ganiać z pistoletami na wodę
po osiedlowych uliczkach.

Ale wszystkie te ograniczenia nie muszą oznaczać, że ten ważny czas będzie zmarnowany. Spróbujmy przeżyć te Święta jak najbardziej rodzinnie, odświętnie
i radośnie – w końcu symbolem tych świąt jest powrót do życia i odradzanie się na nowo.

Niech tegoroczna Wielkanoc będzie dla nas zapowiedzią nowego, lepszego czasu bez epidemii!

Żyjemy w czasach Internetu i telefonów komórkowych, bo dzięki nim kontakt ze światem jest bardzo ułatwiony. Dzisiaj mimo epidemii, możemy spotykać się
z rodziną przynajmniej wirtualnie. To oczywiście nie to samo, co prawdziwa wizyta u babci czy cioci. Zadzwońmy do siebie, pokażmy bliskim, jakie potrawy przygotowaliśmy i złóżmy sobie życzenia, dzieląc się jajkiem – realnie przynajmniej we własnym gronie i wirtualnie z rodziną po drugiej stronie ekranu. Nie rozmawiajmy o koronawirusie, ale cieszmy się wiosną i planujmy nowe życie po pandemii, która w końcu przecież się skończy! Chociaż w tym roku w kościołach nie będzie święcenia pokarmów, to mimo to przygotujmy koszyczek ze święconką. Niech dzieci włożą do niego baranka, pisanki i wszystkie potrawy, które tradycyjnie powinny się w nim znaleźć. No i pamiętajmy o śmigusie dyngusie! Dzieci byłyby bardzo rozczarowane, gdyby nie mogły w tym roku oblać nas wodą. W granicach rozsądku pozwólmy im choć przez parę minut poszaleć. Triduum online – spróbujcie wykorzystać nowoczesną technologię do duchowego przeżycia świąt Zmartwychwstania. Może nawet Twoja parafia transmitować będzie na swoim FB czy stronie internetowej uroczystości Triduum.

Przygotujmy dania wielkanocne – mazurki, babki i sałatki i inne ulubione dania wielkanocne, tak jak w ubiegłych latach. Może też uda nam się zrobić ich trochę więcej i podrzucić pod drzwi babci lub cioci, które teraz rzadziej wychodzą z domu. Własnoręcznie upieczone ciasto będzie dla nich miłą niespodzianką.

Kochane dzieci i uczniowie!

Doceniamy waszą aktywną pracę jaką dzielnie wykonujecie w trakcie codziennej edukacji, ćwiczeń i rehabilitacji w szkole. Niestety wszyscy doświadczamy teraz trudnych dni. Nie możemy być razem w naszej szkole, ale wiemy od Waszych rodziców, ze zdjęć i filmików, które przesyłają, że dzielnie stawiacie czoło nowemu edukacyjnemu wyzwaniu – jakim jest edukacja na odległość.

To dla nas wszystkich nowe niełatwe doświadczenie!
Dziękujemy za dobrą współpracę, bo cały trud edukacji zdalnej nie miałby racji bytu bez pomocy Rodziców!

Życzymy Wam dużo zdrowia, wytrwałości, nadziei, że może niedługo zobaczymy się z Wami.
Chcielibyśmy Wam również życzyć, aby na Waszych twarzach był uśmiech!
Aby Święta Wielkanocne miały moc uczynienia możliwym co niemożliwe

życzą