15 lecie działalności Stowarzyszenia KONTAKT

15 lecie Kontakt 0 26

W dniu 11.12.2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole 15 lecie działalności Stowarzyszenia KONTAKT, którego celem  jest tworzenie jak najlepszych warunków wszechstronnego rozwoju, opieki, rehabilitacji i nauczania dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną oraz poprawy ich sytuacji w rodzinie i społeczeństwie, dążenie do aktywizacji osób niepełnosprawnych w życiu społecznym oraz zawodowym, przeciwdziałanie wykluczaniu osób niepełnosprawnych z życia społecznego i zawodowego, zmiana negatywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych.

W obchodach jubileuszowych udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Rady Miasta w Zabrzu, członkowie i przyjaciele Stowarzyszenia KONTAKT, Rada pedagogiczna uczniowie ZSS nr 41 w Zabrzu.
Pan Jan Pawluch z-ca Prezydenta Miasta Zabrze złożył podziękowania na ręce prezes Stowarzyszenia pania Renaty Krajewskiej: „za aktywność i wrażliwość społeczną”.
Odczytał list, który Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, skierowała na ręce prezes stowarzyszenia:

– Państwa zaangażowanie na rzecz integracji i wyrównywania szans osób niepełnosprawnych intelektualnie, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym, a przede wszystkim wspieranie ich rodzin w pokonywaniu trudności dnia codziennego, świadczy o wielkim sercu i trosce o bliźniego. Dotychczasowe osiągnięcia takie jak prowadzenie świetlicy terapeutycznej, zajęcia sportowo-rekreacyjne z elementami hipoterapii czy warsztaty dla rodziców, są świadectwem wrażliwości i empatii jakimi otaczacie mieszkańców potrzebujących wsparcia – napisała w liście Prezydent Zabrza.

Podczas spotkania pani Renata Krajewska podziękowały przyjacielom Stowarzyszenia, współpracownikom wręczając pamiątkowe statuetki.

Stowarzyszenie Kontakt

Pasowanie na ucznia i przedszkolaka
Mikołaj w szkole