Co nowego u nas?

co nowego u nas

2 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Wraz z nowym rokiem szkolnym nasza szkoła otrzymała nową nazwę: Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 41 w Zabrzu.

W naszej placówce będzie się kształcić 72. uczniów: 20. dzieci przedszkolnych oraz 52. uczniów szkoły podstawowej. Zostały otwarte nowe oddziały: 2. klasy pierwsze oraz 1. oddział przedszkolny. Ponadto nasza szkoła wiele lat temu zainicjowała na terenie miasta prowadzenie zajęć z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju (WWR) i w tym roku objętych tego rodzaju opieką jest 54. dzieci. W naszej placówce realizowany jest również rządowy projekt „Za życiem”, jest to program kompleksowego wsparcia rodzin w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością w mieście Zabrzu i z tej pomocy korzysta 150. dzieci. Podsumowując wszystkich naszych podopiecznych, to wychodzi imponująca liczba 276. dzieci, które objęte są specjalistyczną opieką edukacyjno-terapeutyczną.

Wysoki poziom zajęć gwarantuje fachowa kadra pedagogiczna licząca 42. oligofrenopedagogów w tym: 4. surdopedagogów, 3. tyflopedagogów, 5. neurologopedów i 1. logopeda, 7. terapeutów integracji sensorycznej, 4. fizjoterapeutów, 2. psychologów, 1. pedagoga szkolnego oraz 12. nauczycieli posiadających kwalifikacje z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Kadrę nauczycielską wspierają także pracownicy niepedagogiczni.

Jesteśmy przekonani, że nasi drodzy uczniowie i podopieczni otoczeni wysokospecjalistyczną opieką mają wspaniałe warunki i ogromną szansę na osiągnięcie optimum swoich możliwości. Z okazji inauguracji nowego roku szkolnego właśnie tego życzymy im z całego serca!

Przykro nam, ale nie istnieją podobne wpisy w tym temacie.
Zajęcia z dogoterapii
Szkoła po remoncie