Gala WOŚP

Gala WOSP 13

2 marca 2018 roku w kinie Roma liderzy szkolnej akcji WOŚP, uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście wzięli udział w Wielkiej Gali podsumowującej XVI edycję autorskiego programu „Dzieci – Dzieciom” skierowanego do placówek oświatowych z terenu Zabrza, Gliwic i Rudy Śląskiej, podczas którego w tydzień poprzedzający 23 Finał WOŚP odbywały się liczne kiermasze, warsztaty, dyskoteki i pokazy przygotowane przez uczniów oraz nauczycieli, których celem była zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uroczystego wręczenia nagród dokonała Gaga Zaleska –koordynatorka Zabrzańskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Stowarzyszeniu „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”

Jak co roku, do akcji WOŚP, a zarazem rywalizacji o „Czarę dobroci” przystąpiło kilkadziesiąt szkół i przedszkoli z Gliwic, Zabrza i Rudy Śląskiej. Zwycięzców mogło być tylko 10.

Wśród nich jesteśmy my Zespół Szkół Nr 41 w Zabrzu, zdobywając puchar po raz 12 i zajmując I miejsce. Dzięki wsparciu wielu instytucji i ludzi wielkiego serca w ciągu 12 lat naszego udziału w WOŚP udało nam się zebrać 16 046,36 zł. W bieżącym roku zebraliśmy kwotę 2 781,50 zł.

Na uroczystym wręczeniu nagród wystąpili nasi „bębniarze” w ramach działalności kółka bębniarskiego „Bębnoludy” prowadzonego przez pana Zbigniewa Krupę we współpracy z panią Anią Mizerą. Specjalnie na tę okazję przygotowano wyjątkowy repertuar muzyczny, który został nagrodzony wielkimi brawami.

Wielkie podziękowania jeszcze raz dla Wszystkich Rodziców, Uczniów, Nauczycieli i pozostałych Pracowników Szkoły za włączenie się w akcję na rzecz WOŚP.

WOŚP

XXVI Śląski Dzień Treningowy (MATP) Olimpiad Specjalnych