Hipoterapia

Hipoterapia 14

W piątek 4 października grupa naszych uczniów pod opieką pani mgr Justyny Kudlek oraz pani Anny Gołaszewskiej – Prezesa Stowarzyszenia „Kontakt”, rozpoczęła zajęcia z hipoterapii. Zajęcia te odbywają się dzięki uprzejmości i zaproszeniu Stowarzyszenia „Kontakt”, które od wielu lat działa przy Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 41 w Zabrzu. Nasi uczniowie wraz z kolegami ze Stowarzyszenia na te ciekawe lekcje udali się do Paniówek, do Ośrodka Hipoterapeutycznego „Kapiris”. Stajnia w Paniówkach legitymuje się tytułem „Ośrodka Patronackiego Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego”, zatem dzieci i młodzież są pod opieką specjalistycznej kadry.

Hipoterapia jest jedną z metod rehabilitacji wieloprofilowej, czyli oddziałującej jednocześnie psychomotorycznie, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Kontakt z żywym zwierzęciem dostarcza wielu niezapomnianych emocji. Nasi uczniowie mają już czworonożnego przyjaciela Muffina – owczarka australijskiego certyfikowanego psa terapeutę, natomiast w wiejskiej stajni dziecięce serca zdobywać będą: Iris, Tarot, Max, Magia, Nugat, Santi, Beza, Eliksir i Jowisz.

hipoterapia

List Prezydent miasta Zabrze z okazji Dnia Edukacji Narodowej