Zajęcia z hipoterapii

Hipoterapia 68

W okresie września i października uczniowie szkoły systematycznie raz w tygodniu we wtorek spędzają czas w Czechowicach w stadninie koni, uczestnicząc w zajęciach hipoterapii. Taka przejażdżka pozwala dziecku „dotknąć” konia dosłownie i w przenośni. Z asekuracją, w siodle lub bez dziecko czuje rytm, ciepło i oddech tego pięknego i mądrego stworzenia jakim jest koń. Zwierzę to pozwala dziecku rozluźnić się, poczuć żywe stworzenie, a częstszy kontakt rozwija dziecku wrażliwość i motorykę.

Nie bez przesady można nazwać taki kontakt elementem, podstawą hipoterapii.. Jednocześnie konie wymagają autokontroli jeżdżącego, spokoju i wyrabiają empatię, potrzebę opieki oraz wspomagają rozwój fizyczny naszego dziecka. Zalet jest wiele, ale zajęcia hipoterapii dostarczają naszym dzieciom przede wszystkim dużo radości i pozytywnych emocji, co prezentują poniższe zdjęcia.

hipoterapiaStowarzyszenie Kontakt

Tegoroczny konkurs plastyczny Świąteczna Bombka