Including excluded

podziekowanie

W dniu 3 kwietnia 2014 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu odbyło się spotkanie w ramach wizyty studyjnej Including excluded – Włączanie wykluczonych.

Podczas spotkania przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali charakterystykę i działania placówki ze szczególnym omówieniem realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju. W spotkaniu wzięli udział specjaliści z Chorwacji, Danii, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii i Wielkiej Brytanii, a także przedstawiciele władz miasta: Zastępca Prezydenta Miasta – Katarzyna Dzióba, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty – Ewa Wolnica oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej – Czesława Winecka, jak również dyrektorzy i przedstawiciele instytucji z którymi Poradnia współpracuje w ramach szeroko rozumianego wykluczenia społecznego, m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu, Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu, Urząd Pracy w Zabrzu, Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu.

Udział w wizycie studyjnej umożliwił wymianę doświadczeń oraz nawiązanie kontaktów zawodowych w zakresie tematów stanowiących przedmiot wspólnego zainteresowania – na poziomie europejskim. Dzięki niej mogli się spotkać specjaliści z różnych krajów europejskich, na co dzień pracujących w podobnych obszarach edukacji.

źródło:pppzabrze

Przykro nam, ale nie istnieją podobne wpisy w tym temacie.
Warsztaty muzyczne
Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu