Internetowy Teatr TVP dla szkół – projekt Telewizji Polskiej S.A.

Internetowy Teatr TVP dla szkół

„Internetowy Teatr TVP dla szkół” to nowatorska inicjatywa Telewizji Polskiej, wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Główną ideą i celem projektu jest umożliwienie uczniom różnego typu szkół kontaktu ze sztuką teatralną. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Jedną z większych zalet tego pomysłu jest to, że pokazy są bezpłatne dla uczestniczących szkół.

Do współpracy zapraszane są najlepsze teatry w całej Polsce, które bardzo często angażują się w telewizyjne przedsięwzięcia non profit. Zaproponowany repertuar obejmuje nie tylko kanon lektur szkolnych, ale też adaptacje teatralne arcydzieł literatury polskiej i światowej, spełniające funkcje edukacyjne.

Koordynatorkami projektu na terenie szkoły są: mgr Karolina Mrosek, mgr Dorota Kaliszewska i mgr Jolanta Mazur.

Od roku szkolnego 2013/2014 nasza placówka uczestniczy w innowacyjnym projekcie edukacyjnym Telewizji Polskiej S.A. – Internetowy Teatr TVP dla szkół.

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszej szkoły w ramach uczestnictwa w projekcie Telewizji Polskiej, obejrzeli następujące spektakle teatralne:

• 07.10.2013 r. – spektakl „Mikrokosmos”
  • 22.10.2013 r. – spektakl „Calineczka”
  • 07.11.2013 r. – spektakl „Antygona”
  • 29.11.2013 r. – spektakl „Tymoteusz wśród ptaków”
  • 14.05.2014 r. – spektakl „Malutka czarownica”
  • 23.05.2014 r. – spektakl „Oskar i pani Róża”

W roku szkolnym 2014/2015 kontynuujemy uczestnictwo w projekcie edukacyjnym Telewizji Polskiej S.A. – Internetowy Teatr TVP dla szkół.

Przykro nam, ale nie istnieją podobne wpisy w tym temacie.
Rusza kampania informacyjna o nowej karcie parkingowej
Owoce w szkole – akcja edukacyjna