Jubileusz 40-lecia istnienia naszej szkoły – relacja

Jubileusz 40-lecia szkoły
Jubileusz Szkoly 68

Ach, cóż to był za dzień! Nie sposób wszystkiego napisać, opisać – bo działo się bowiem tak wiele…

Dzień naszego jubileuszu 40- lecia istnienia placówki oraz nadania jej zaszczytnego imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to dzień, który zapamiętamy na zawsze.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością szacowni goście: wiceprezydent miasta Zabrze Pani Katarzyna Dzióba, Przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Pani Łucja Chrząstek-Bar, Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Ewa Wolnica oraz wielu innych wyśmienitych gości, którzy od lat związani są z naszą placówką.

Oczywiście nie mogło zabraknąć gościa specjalnego, na którego wszyscy czekali z niecierpliwością- Jurka Owsiaka- prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uroczystość rozpoczęło przepiękne, iście musicalowe przedstawienie naszych przedszkolaków, wyreżyserowane przez panią Joannę Gajzler. Spektakl „Hotel Admiralspalast” przeniósł nas w klimat towarzyskiego życia 20-lecia powojennego Zabrzan- była orkiestra, tańce, śpiew i przepiękna scenografia. Publiczność nie kryła zachwytu, a zdoli aktorzy wykonali swoje zadanie perfekcyjne i z wielką radością. Oprócz spektaklu, zaprezentował się również nasz szkolno-przedszkolny zespół muzyczny 'Zbyszek i Przyjeciele”.

Nasz szczególny gość- Jurek Owsiak jak zawsze wniósł w uroczystość niezwykle pozytywną energię, odnalazł się doskonale wśród naszej społeczności. Słowa, które skierował do rodziców naszych dzieci: „Najbardziej dzielni z dzielnych”, wzruszyły oraz potwierdziły siłę i wytrwałość tych, którzy oddają nam swoje pociechy pod opiekę. Natomiast słowa o naszej szkole „Przykład super atmosfery, super zaangażowania, super roboty”, utwierdziły nas, że robimy to co powinniśmy i robimy to dobrze.

Uwieńczeniem uroczystości był przepyszny tort urodzinowy, który przygotowała nam Piekarnia-Cukiernia Jakubiec. Piekarni baaardzo dziękujemy!
Z okazji uroczystości przygotowane zostały prezentacje multimedialne przedstawiające naszą 40- letnią historię oraz ponad 16- letnie działania na rzecz WOŚP-u. Prezentacje byly okazją do wspomnień, sentymentalnej podróży do najwcześniejszych lat istnienia placówki.

Nie sposób pominąć części kulinarnej uroczystości. Ach, cóż to były za specjały- zarówno wyśmienicie wyglądające jak i doskonałe dla naszych podniebień.
Dziękujemy w tym miejscu naszej niezwykle zorganizowanej Radzie Rodziców jak i nauczycielom, paniom pomocom, które to wszystko przygotowały.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania oraz wspólnego świętowania tej, tak ważnej dla naszej placówki uroczystości.
Dziękujemy naszemu patronowi- Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy!
Dziękujemy za przepiękne życzenia, prezenty, wsparcie.
Dziękujemy za to, że zawsze Byliście, Jesteście i Będziecie.
I na końcu- dziękujemy Wam kochani przedszkolacy i uczniowie, bez których nie byłoby nas, a naszą praca nie miałaby sensu.

Zobacz materiał video na stronie tvn24.pl.

fot: Paweł Janicki

kronika