Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to program przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Skierowany jest do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Pozwalają na prowadzenie zajęć zgodnie z ideą rozwoju kompetencji STEAM (science – nauka, technology – technologia, engineering – inżynieria,  arts – sztuka, mathematics – matematyka), a więc po prostu interdyscyplinarne podejście do nauki.
Wysokość dofinansowania jest ściśle związana z liczbą uczniów w szkole.

I oto pragniemy przekazać radosną nowinę – otrzymaliśmy w ramach powyższego programu środki finansowe w kwocie 30.000 złotych. Tak więc nasza placówka, a tym samym nasi uczniowie, po raz kolejny otrzymali szansę na ciekawy, nowoczesny i jakże motywujący sposób poznawania świata i nauki.

Przykro nam, ale nie istnieją podobne wpisy w tym temacie.
66. Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. N. Kroczka w Zabrzu
XXXIV Śląski Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej (MATP) Olimpiad Specjalnych