Mini Spartakiada Mikołajkowa

Spartakiada03

Piąta edycja imprezy sportowej pod pełną nazwą” Mini Spartakiada Mikołajkowa”, która wspaniale wpisuje się w świąteczny klimat. Zabawa z Mikołajem dla zabrzańskich przedszkolaków z przedszkoli integracyjnych i specjalnych. Zespół Szkół Specjalnych nr 41 oraz Stowarzyszenie „Kontakt” są organizatorami zawodów, na które środki uzyskaliśmy w ramach realizacji zadania publicznego „Sport to zdrowie i radość” miasta Zabrze.

W naszej sali gimnastycznej odbyły się profesjonalne zawody związane tematycznie z zimą i konkurencjami zimowych igrzysk olimpijskich. Wszystkie konkurencje pomagał wykonywać Reniferek oraz maskotka Górnika Zabrze – Jorguś. W przewie między konkurencjami posililiśmy się ciepłą herbatą i drożdżówkami. Nie zabrakło też wspólnych tańców. Na koniec przybył wyczekiwany wspaniały Święty Mikołaj, który wraz z panem Pawłem Jaskólskim i panem Januszem Jabłońskim z Urzędu miasta Zabrze rozdali wszystkim uczestnikom zmagań prezenty oraz przybory sportowe na każdą zaproszoną placówkę do ćwiczeń dla przedszkolaków – sportowców.

mikołajkispartakiada

Jasełka na pl.Wolności