Program Aktywna Tablica – zajęcia

|

kategoria:

Z życia szkoły

W środę mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcjach otwartych prowadzonych przez panią Natalię Niedbałę oraz przez panie Agnieszkę Kazimierską-Baurek i panią Agnieszkę Paluch. Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem monitorów interaktywnych, które w listopadzie otrzymaliśmy w ramach Rządowego Programu Rozwijania Szkolnej Infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 „Aktywna Tablica”. Pani Natalia przygotowała aktywne i tradycyjne karty pracy, utrwalające wiadomości z geografii i historii naszego kraju, wykorzystując program Microsoft Paint oraz PowerPoint. Panie Agnieszki prowadziły zajęcia kalendarzowe z najmłodszymi uczniami wykorzystując program Bodymaker wspomagający komunikację w oparciu o symbole AAC.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem korzystają z tego najnowocześniejszego narzędzia edukacyjnego. Monitory wykorzystują technologię wielodotyku, która umożliwia pracę uczniom z poważnymi ograniczeniami ruchowymi i percepcyjnymi. Naszym marzeniem jest, aby takie wspaniałe monitory znajdowały się na wyposażeniu każdej klasy. Dziękujemy naszym paniom nauczycielkom za niezwykłą kreatywność w tworzeniu pomocy dydaktycznych.

Inne wpisy z tego tematu

Zaproszenie na koncert
Akademia Małego Polaka
Menu
Skip to content