Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Szanowni Państwo
Dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41 w Zabrzu, ogłasza nabór na rok szkolny 2023/2024 do:

1. Klasy I szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów:
    • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim
    • z niepełnosprawnością sprzężoną:
    • z autyzmem w tym z zespołem Aspergera,
    • z niepełnosprawnością ruchową,
    • z niedosłuchem,
    • z niedowidzeniem.
  2. Oddziału przedszkolnego dla dzieci:
    • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim
    • z niepełnosprawnością sprzężoną:
      • z autyzmem w tym z zespołem Aspergera,
      • z niepełnosprawnością ruchową,
      • z niedosłuchem,
      • z niedowidzeniem.
  3. Ponadto szkoła nasza oferuje zajęcia specjalistyczne w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka – WWRD, dla dzieci posiadających opinię o potrzebie tych zajęć wydaną przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
  4. Pełniąc funkcję wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego (OKRO) rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. W ramach programu obejmujemy wysokospecjalistycznym wsparciem dzieci niepełnosprawne lub zagrożone niepełnosprawnością od chwili wykrycia niepełnosprawności do rozpoczęcia nauki w szkole – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci od 0. do 3. roku życia.

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 41 w Zabrzu specjalistyczną pomoc, wsparcie i edukację zapewnia dzieciom i ich rodzicom 45. oligofrenopedagogów – pedagogów specjalnych, wśród których jest:

• 12 logopedów
  • 6 neurologopedów
  • 1 surdologopeda
  • 4 surdopedagogów
  • 4 tyflopedagogów
  • 9 terapeutów integracji sensorycznej
  • 5 fizjoterapeutów
  • 23 terapeutów behawioralnych
  • 22 terapeutów komunikacji alternatywnej AAC
  • 4 dogoterapeutów
  • 25 terapeutów WWRD
  • 16 nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej
  • 4 pedagogów szkolnych
  • Psychologa szkolnego

Szkoła posiada dobrze wyposażone sale, w tym:

• multimedialne sale lekcyjne;
  • pracownie integracji sensorycznej
  • gabinety logopedyczne
  • gabinety terapii WWRD
  • salę doświadczenia świata
  • gabinet fizjoterapii
  • pracownię gospodarstwa domowego
  • pracownię komputerową
  • pracownię robótek ręcznych
  • pracownię przyrodniczą
  • pracownię konstruktorską
  • salę gimnastyczną
  • plac zabaw

Nie jesteśmy placówką prowadzącą rekrutację elektroniczną. Warunkiem przyjęcia dziecka do naszych oddziałów jest posiadanie:

• orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną
  • opinii o potrzebie zajęć wczesnego wspomagania rozwoju wydanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną

W celu rekrutacji do naszej placówki, należy zgłosić się do sekretariatu szkoły w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 – 16.00. W razie pytań, prosimy o kontakt telefoniczny: 32/271-02-15 lub kontakt mailowy:  dyrektor@sp41s.zabrze.pl

XXXVI Śląski Dzień Treningowy (MATP) Olimpiad Specjalnych dla Dzieci
Informacja dotycząca realizacji Programu Za życiem!