Sala dla dzieci z autyzmem

Niebieskie Zabrze
Sala dla dzieci z autyzmem 09

Nowo otwarta sala , w której uczą się dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Paluch oraz innych nauczycieli powstała z początkiem roku szkolnego 2014/15. Pomieszczenie wyremontowano i całkowicie dostosowano do potrzeb czwórki dzieci – Sandry, Szymona, Kamila i Darka.

W sali uwzględniono miejsce do pracy grupowej, miejsce do pracy indywidualnej, miejsce do pracy z komputerem, miejsce do wypoczynku oraz miejsce do zabawy. Ściany są w stonowanych barwach- zielonej i kremowej, aby działały uspokajająco na dzieci. Uczniowie pracują według planu dnia stworzonego z wykorzystaniem pecsów. Dla każdego z uczniów przygotowano stolik oznaczony imieniem dziecka i zdjęciem. Pomoce do pracy indywidualnej z uczniami zgromadzone są w specjalnych pojemnikach oznaczonych zdjęciem dziecka.

Kącik do pracy indywidualnej jest utworzony w taki sposób, aby pomoce były w zasięgu ręki, a dziecko skupiało swoją uwagę na zadaniu. Remont pomieszczenia udało się wykonać dzięki pomocy Fundacji POMOST. Salę wyposażono ze środków pozyskanych podczas aukcji obrazów przeprowadzonej w czasie koncertu muzycznego w PSM I i II st. w ramach Kampanii Niebieskie Zabrze. Aukcję zorganizowało Stowarzyszenie PRELUDIUM działające przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zabrzu.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM ZA WSPARCIE KAMPANII SPOŁECZNEJ NIEBIESKIE ZABRZE.

autyzmNiebieskie Zabrze

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej