SPARTAKIADA „Witaj Wiosno” 2015

Witaj Wiosno 2015 94

Jak co roku o tej porze Wiosna została powitana bardzo aktywnie a mianowicie Spartakiadą Integracyjną czyli Turniejem Gier i Zabaw Ruchowych ,,Witaj Wiosno”. Była to już 7 edycja tej imprezy. Tym razem sportowe zmagania toczyły się na zabrzańskiej hali ,,Pogoń”.

Impreza została sfinansowana ze środków Urzędu Miasta. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęła Prezydent miasta Zabrze : pani Małgorzata Mańka – Szulik. Organizatorem całości było Stowarzyszenie KONTAKT oraz Zespół Szkół Specjalnych Nr 41.
Uroczystego otwarcia Spartakiady dokonał Wiceprezydent m. Zabrze pan Janusz Pawluch.

W tegorocznych zawodach sportowych uczestniczylo 200 dzieci między innymi z Zabrzańskich Placówek Ksztalcenia Integracyjnego i Specjalnego. Szkoły nr: 8, 14, 19,38 39,40,41,42, Nasz Dom.
Dodatkową atrakcją Turnieju były prezentowane podczas przerwy pokazy: uczestników Szkoły Walki AIKIDO oraz uczniów Szkoły Sportowej Nr 19 z Zabrza.

Organizatorzy pamiętali o tym, iż sportowe zmagania są bardzo wyczerpujące i na zawodników czekał poczęstunek.
Serdeczne podziękowania należą się tutaj Mamom, które wspomagały uczestników w regeneracji sił oraz wolontariuszom z III L.O., którzy czuwali nad przebiegiem sportowych zmagań.

Obecność Jorgusia- maskotki Górnika- Zabrze, który rozdawał zdjęcia zabrzańskiej drużyny, była jeszcze jedną atrakcją tego spotkania.

Stowarzyszenie Kontakt

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi