Zajęcia z nauki pływania na basenie Aquarius

Basen 21

2-go marca rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia z nauki pływania na basenie Aquarius os. Kopernika w Zabrzu. Z zajęć korzystają nasi podopieczni, są to uczniowie szkoły jak i uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej dla absolwentów. We współpracy ze szkołą opiekę podczas zajęć sprawują nauczyciele oraz Rodzic – wolontariusze działający na rzecz Stowarzyszenia. W zajęciach bierze udział 15 osób niepełnosprawnych. Zaplanowane jest 10 zajęć pod profesjonalną opieką trenera. Na zajęcia osoby niepełnosprawne dowożone są busem.

Przedsięwzięcie to realizowane jest w ramach zadania publicznego „Sport to zdrowie i radość” dofinansowanego przez m. Zabrze. Stowarzyszenie pozyskało środki w wyniku konkursu w dziedzinie kultury fizycznej 2015 r. ogłoszonego przez Prezydenta m. Zabrze. Nauka pływania to nauczenie bezpiecznego i swobodnego poruszania się i przebywania w wodzie, poprzez kontrolowanie ruchów głowy, oddychania i utrzymywania równowagi. Zajęcia w wodzie niosą ze sobą ogromne korzyści obejmujące wszystkie sfery życia osoby niepełnosprawnej wpływając na rozwój fizyczny, społeczny, poznawczy i językowy. W trakcie terapii możliwe jest odkrycie i uruchomienie nowego potencjału ruchowego, niejednokrotnie większego w środowisku wodnym niż w warunkach tzw. normalnych na lądzie.

Stowarzyszenie Kontakt

Teatr ,,Po godzinach..” – przedstawienie pt: ,,Księżniczka na ziarnku grochu”
Odwiedziny Telewizji Zabrze