Uroczyste wręczenie certyfikatów IV edycji Funduszu Małych Grantów

Niebieskie Zabrze
Europa Centralna 03

W sobotę 7 marca 2015r.o godz. 17:00 na scenie Europy Centralnej podczas jej 2 urodzin odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów IV edycji Funduszu Małych Grantów. Wśród laureatów znalazło się Stowarzyszenie KONTAKT Rodziców, Opiekunów, Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, które uzyskało dofinansowanie projektu „Kampania Społeczna edukacyjno-informacyjna „NIEBIESKIE ZABRZE”. Otrzymane wsparcie finansowe w wysokości 2000 zł pozwoli nam częściowe na pokrycie kosztów kampanii. Przedsięwzięcie to jest wynikiem dobrej współpracy Stowarzyszenia i Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41 i służy jednemu celowi: dobru dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych i ich Rodzin. W myśl zasady „Współpraca się opłaca” udaje się realizować zadania dotyczące rehabilitacji i rewalidacji osób niepełnosprawnych / dotyczy to uczniów szkoły jak i absolwentów/wspólnie potrafimy określać swoje mocne strony i wykorzystywać je w doskonaleniu pracy zarówno szkoły jak i stowarzyszenia. Wynikiem współpracy jest pomysł zorganizowania Kampanii Społecznej edukacyjno-informacyjnej NIEBIESKIE ZABRZE mającej na celu integrację środowiska osób, instytucji publicznych i organizacji na rzecz pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom.

„Niebieskie Zabrze” wpisuje się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu ustanowionego przez ONZ w 2008r. i ma na celu integrację środowisk lokalnych na rzecz osób z autyzmem oraz uświadomienie szerokim odbiorcom jego istoty.

Kampania jest wezwaniem do działania przeciw wykluczeniu społecznemu osób dotkniętych tym zaburzeniem oraz ich rodzin.

Certyfikat odbierały: Prezes Stowarzyszenia KONTAKT Pani Renata Krajewska i Pani Agnieszka Paluch – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych Nr 41.

autyzmNiebieskie Zabrze

XV Regionalny Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych
WOŚP – rozdanie statuetek