Wyjście do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Wyjscie do MGW10

W dniu 15.11.2013r. uczniowie klas: 3a i 4a Szkoły Podstawowej oraz uczniowie klasy IIIa Gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami udali się do Muzeum Górnictwa Węglowego. Celem zaplanowanego wyjścia było zwiedzenie wystawy pt. „Poszukiwacze skarbów”. Uczniowie słuchali opowiadania Pani Urszuli Potyka, która przybliżyła im historię powstawania węgla, a także sposoby jego wydobycia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się efekty wizualne oraz dźwiękowe towarzyszące wystawie.

Po obejrzeniu ekspozycji uczniowie mieli możliwość zobaczyć i dotknąć różnego typu minerały, a także dowiedzieć się jakie przedmioty spotykane na co dzień powstają na ich bazie.

Uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję w roku szkolnym 2013/2014 cyklicznie uczestniczyć w warsztatach plastycznych, a także oglądać wystawy w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

Zorganizowania wszystkich zaplanowanych wyjść podjęła się mgr Dorota Szmatlok.

muzeumwycieczka

Nauczyciele śpiewają dzieciom