XXXVI Śląski Dzień Treningowy (MATP) Olimpiad Specjalnych dla Dzieci

Olimpiady specjalne
Olimpiady Specjalne

jezykW dniu 30.03.2023r. odbędzie się XXXVI Śląski Dzień Treningowy (MATP) Olimpiad Specjalnych dla dzieci z głęboką i znaczną niepełnosprawnością intelektualną oraz ze sprzężoną niepełnosprawnością fizyczną i umysłową, organizowany na terenie terenie hali sportowej „Pogoń” Zabrze przy ulicy Wolności 406 w Zabrzu.

W zawodach uczestniczyć będzie 80 zawodników reprezentujących 13 Klubów Olimpiad Specjalnych z miast regionu śląskiego. Głównym celem imprezy jest propagowanie idei aktywności prozdrowotnej i sportowej wśród dzieci i młodzieży ze znacznym i głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej, a także ze sprzężoną niepełnosprawnością fizyczną i umysłową. Wyzwolenie pozytywnych emocji, które niosą wrażenia sportowe oraz stworzenie niepełnosprawnym szansy przyswojenia i praktykowania alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu, gwarantującego poprawę ich kondycji psychofizycznej.

Szczegóły dotyczące przebiegu zawodów:

• 9.00 Uroczyste rozpoczęcie
    – oficjalna ceremonia z wniesieniem flagi Olimpiad Specjalnych, wysłuchaniem hymnu Olimpiad Specjalnych
    – uroczyste przywitanie uczestników przez władze miasta, dyrektorów placówek,
  • 9.15 Rozpoczęcie Dnia Treningowego i jego przebieg
  • Dekoracja zawodników przez przedstawicieli władz miasta, dyrektorów placówek
  • Wręczenie nagród

Projekt współfinansowany ze środków budżetowych na realizację zadań publicznych Miasta Zabrze w dziedzinie Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2023 roku

Tytuł zadania: AKTYWNE KOMETY

ZabrzePatronat medialny:

tvzabrze logo

MATP