XXXIII Śląski Dzień Treningowy (MATP) Olimpiad Specjalnych

Olimpiady specjalne
Olimpiady Specjalne

W dniu 13.05.2021r. odbył się XXXIII Śląski Dzień Treningowy (MATP) Olimpiad Specjalnych dla dzieci z głęboką i znaczną niepełnosprawnością intelektualną oraz ze sprzężoną niepełnosprawnością fizyczną i umysłową organizowany na terenie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41  przy ulicy Konopnickiej 3.

W tegorocznej edycji Śląskiego Dnia Treningowego (MATP) Olimpiad Specjalnych (wydarzenie sportowe online) uczestniczyło 87 zawodników z klubów reprezentujących poszczególne miasta regionu śląskiego: Katowice, Rybnik, Gliwice, Ruda Śląska, Miedary, Żory oraz  z Zabrza.

W związku z sytuacją epidemiologiczną i wynikającymi z niej obostrzeniami oraz specyfiką przedsięwzięcia (zawodnicy wymagający niejednokrotnie bardzo bliskiego kontaktu związanego np. z trudnościami w poruszaniu się) wydarzenie sportowe przeprowadzone było po raz pierwszy w systemie zdalnym.

Każdy z klubów biorący udział w zawodach przeprowadzał konkurencje na swoim obiekcie, i łączył się  za pomocą platformy internetowej teams. Ceremonie otwarcia
i zamknięcia zgodne z zasadami Olimpiad Specjalnych odbywały się na terenie SPS Nr 41 w Zabrzu czyli na terenie siedziby KOS Komety Zabrze(organizatora). W ceremoniach oraz podczas wydarzenia sportowego  uczestniczyli przedstawiciele Miasta Zabrze: DYREKTOR BIURA PREZYDENTA  MIASTA ZABRZE pan Jan Pawluch, NACZELNIK WYDZIAŁU Oświaty pani Ewa Wolnica oraz pani Alicja Szostek, pani Olga Kubicka – Dymecka – Wydział Promocji, Turystyki i Sportu, dyrektor Śląskiego Oddziału PEFRON pan Jan Wroński  oraz dyrektor Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie pan Dariusz Wosz, a także dyrekcja SPS Nr 41 w Zabrzu  pani Jolanta Mazur czyli organizator. Ceremonie dekoracji  odbywały się na obiektach gdzie przeprowadzane było wydarzenie sportowe i dokonywali jej  przedstawiciele poszczególnych klubów. Wcześniej zostały dostarczone do każdego z uczestniczących klubów w MATP, przez organizatora, nagrody i medale dla zawodników. Przebieg  Śląskiego Dnia Treningowego – online był bardzo zbliżony do przebiegu jaki miał miejsce we wcześniejszych edycjach.

Zawodnicy prezentowali dwie wybrane przez siebie i swoich trenerów konkurencje.

MATP

Konkurs „Podwórka Nivea”
XXII Wojewódzki Konkurs Haftu i Rękodzieła Artystycznego Wielkanocne Zwyczaje pn. „Zajączkowe Haftowanie”