Z kroniki szkolnej – rok 2015-2017

|

kategoria:

Jubileusz 40-lecia szkoły
Z kroniki szkolnej

Po raz kolejny witamy i dzielimy się z wszystkimi wspomnieniami z życia naszej szkoły. Kolejne lata pracy, nauki i zabawy – 2015/16 i 2016/17.
Był to czas wyjazdów rekreacyjno-sportowych x elementami hipoterapii, odbyło się pasowanie na przedszkolaka i uczenia. Dzieci uczestniczyły w wyjeździe rehabilitacyjnym nad morze. Uczestnicy świetlicy terapeutycznej i uczniowie szkoły brali udział w warsztatach „Jak to z chlebem bywało”. Szkołę odwiedziła maskotka Górnika Zabrze, co oczywiście sprawiło wielką radość zarówno starszym uczniom jak i tym znaczenie mniejszym dzieciom przedszkolnym. W tym roku pojawiło się w szkole duże akwarium przekazanie przez firmę „Tropikal”. Cyklicznie odbywały się spotkania z psem Arią. Grupa uczniów reprezentowała szkołę w zawodach: pływackich i lekkoatletycznych w ramach Olimpiad Specjalnych. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Europejskim Tygodniu Olimpiad Specjalnych.

W szkole zmagania sportowe miały miejsce w czasie Mini Spartakiady Mikołajkowej. Na Placu Wolności zaprezentował się nasz teatr „Rzepka” z inscenizacją świąteczną. Był bal karnawałowy. Mieliśmy swoją reprezentację na Śląskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktualności Olimpiad Specjalnych. Uczniowie bywali na piknikach ,reprezentowali szkołę na Śląskim Mitingu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych. W szkole prowadzona była akcja profilaktyczna „Bezpieczeństwo na wesoło”. Działające przy szkole Stowarzyszenie Kontakt zwyciężyło w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum . Tradycyjne odbyły się obchody Światowego Dnia Zwierząt.

Obchodziliśmy Mikołajki, odbyły się konkursy „Świąteczna bombka „i „Moja Świąteczna ozdobne na” aktywnie uczestniczyliśmy w programie” Szkoła Promującą Zdrowie ” oraz tradycyjne już wspieraliśmy WOŚP. W kwietniu odbył się 2 Niebieski Dogtreking. W Katowicach prezentowane były wyroby rękodzieła uczniów na Świątecznym Kiermaszu Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych. W maju obchodziliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

kronika

Inne wpisy z tego tematu

8 Festiwal Kultury i Sztuki Młodzieży Szkolnej im N. Kroczka w Zabrzu
Obchody Dnia Świadomości Autyzmu
Skip to content