Zajęcia GADUŁKI

Gadułki 19

Dnia 03.10. 2019 r. rozpoczęły się zajęcia GADUŁKI realizowane przez klasy 3a i 4b w ramach programu rozwoju kompetencji językowych i komunikacyjnych.

Zajęcia służą nabywaniu języka i umiejętności porozumiewania się w bliskim i dalszym środowisku w mowie, w piśmie i w każdy możliwy dla ucznia sposób także z zastosowaniem wspomagających i alternatywnych metod komunikacji – AAC.

Zajęcia prowadzone są przez dwa razy w tygodniu przez Panią mgr Agnieszką Kazimierską – Bauerek oraz Panią mgr Agnieszkę Paluch.
Założeniem programu GADUŁKI jest podniesienie sprawności komunikacyjnej uczniów, komunikujących się werbalnie oraz za pomocą technik AAC. Program zakłada rozwój słownictwa, większą samodzielność w budowaniu wypowiedzi, skuteczniejszą komunikację uczniów.

Podczas dzisiejszych zajęć uczniowi utrwalali gesty MAKATON pani, pan, chłopiec, dziewczynka oraz budowali wypowiedzi dwuelementowe za pomocą symboli PCS.
Odpowiadali na pytania kto? co robi?

AAC

Wyjście do kina
VIII Regionalna Konferencja z cyklu PSYCHOLOGIA A MEDYCYNA pt. „Zdrowy człowiek – zdrowy ruch – wsparcie działań promujących zdrowie z zakresu profilaktyki otyłości i nadwagi”