Czas wielkich zmian – butelkom PET mówimy NIE

|

kategoria:

Z życia szkoły

Z wielka radością informujemy, iż dzięki zaangażowaniu nauczycieli naszej szkoły, Pani Agnieszki Paluch i Agnieszki Kazimierskiej Bauerek udało się zakupić dystrybutor wody na potrzeby uczniów i pracowników szkoły. Dystrybutor znacznie ograniczy zużycie butelek PET w naszej placówce. Zakup został sfinansowany z budżetu miasta Zabrze w ramach projektu ekologicznego „Czas wielkich zmian – butelkom PET mówimy NIE”.

Projekt został zrealizowany w klasach 3a i 4b, a jego głównym celem było kształtowanie postaw proekologicznych uczniów. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym zastąpić butelki PET w środowisku szkolnym oraz jak bardzo szkodliwy jest plastik dla środowiska naturalnego i jakie są skutki jego zalegania w glebie.

Inne wpisy z tego tematu

“Cztery pory roku z piosenką”
„Daj misiaka dla dzieciaka”
Menu
Skip to content