Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł w roku 2023 przebiegała pod hasłem „Rosnę Zdrowo”

Zachowaj Trzeźwy Umysł

Dnia 01.06.2023 r. dzieci i uczniowie uczestniczyli w imprezie szkolnej z okazji dnia dziecka, podczas której przygotowano dla nich tory przeszkód z wykorzystaniem materiałów otrzymanych w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł zachęcające dzieci i uczniów do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Wykonywane aktywności fizyczne zostały uatrakcyjnione przez zagadki edukacyjne o zdrowym stylu życia.

Ponadto przygotowano smakową wodę do picia – dzieci i uczniowie uczyli się prawidłowych nawyków żywieniowych. Ponadto zostały rozprowadzone w klasach materiały dla uczniów do indywidualnego wykorzystania dostosowanego do potrzeb i możliwości naszych uczniów. Podczas imprezy szkolnej udzielano rodzicom informacji na temat kampanii oraz ZTU oraz zachęcano do zapoznania się z ulotkami dla rodziców.

ZTU
zachowaj trzeźwy umysł

Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 41 w Zabrzu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy