Obchody 11 listopada

|

kategoria:

Z życia szkoły
11 listopada

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości nasza szkoła uczciła włączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, dlatego też 8 listopada o godzinie 11.11. cała szkolna społeczność odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego. Wszyscy wyróżnialiśmy się odświętnym strojem, który dodatkowo zdobiły świąteczne – patriotyczne kotyliony. W ten sposób wyraziliśmy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. Następnie mieliśmy przyjemność uczestniczenia w inscenizacji muzyczno-słownej przygotowanej przez naszych uczniów pod opieką swoich nauczycieli. Przypomnieliśmy sobie historię naszych bohaterskich przodków, walczących w Powstaniach Śląskich, które toczyły się na terenie Górnego Śląska w czasie formowania się Państwa Polskiego po zakończeniu I wojny światowej.

Gościli u nas także młodzi żołnierze z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zabrzu z klasy mundurowej wojskowej, którzy wraz ze dowódcą zaprezentowali elementy musztry wojskowej. Na końcu wszyscy wspólnie śpiewaliśmy polskie pieśni patriotyczne.

Jesteśmy wdzięczni i dziękujemy Paniom: Agacie Jakubowskiej, Agnieszce Kapcewicz, Katarzynie Średzińskiej, Magdalenie Drapacz oraz Panu Zbigniewowi Krupie za przygotowanie tej uroczystej akademii. Wszystkim życzymy radosnego przeżywania Święta Niepodległości.

Inne wpisy z tego tematu

Sukcesy Dawida w zawodach MATP
“Cztery pory roku z piosenką”
Menu
Skip to content